Škola 521-530

< >

Ve škole se děti učí počítat. Všichni už to umí, jen Pepíček pořád počítá na prstech. Učitelka se naštve a říká: "Pepíčku, ruce do kapes a kolik je pět a pět?" Pepíček se chvíli přehrabuje v kapsách a pak prohlásí: "Jedenáct!"

"Představ si, mami, Mirek včera přišel do školy špinavý a paní učitelka ho za trest poslala domů." - "A pomohlo to?" - "To se ví, dneska přišla špinavá celá třída."

Učitel napsal na tabuli "Včera jsem bil ve škole" a zeptal se žáků, jakou tam má chybu. Nikdo to neví, jen Pepík se směje. A tak ho učitel vyvolá: "Pepo, tak co nám k tomu řekneš?" - "To je jednoduché, pane učiteli, včera byla neděle, takže jste tu nemohl být."

"Řekni mi, Honzíku, kolik noh má blecha?" - "Teda, paní učitelko, vaše starosti bych chtěl mít..."

Přijde Pepíček totálně zhulený do školy. Paní učitelka se ho ptá: "Pepíčku, jaké máme roční období?" - "Léto." - "Pepíčku, venku opadává listí ze stromů. Jaké máme roční období?" - "Léto." – Pepíčku, venku je 16 stupňů, jaké, proboha, léto?" - "Na hovno léto."

Na literární soutěži paní učitelka předává první cenu za nejlepší příběh: "A první cenu - slaďoučký dort, dostává Pepíček za nejlepší esej: Můj život s cukrovkou."

Přijde Pepíček ze školy domů a povídá: "Mami, představ si, že jsem dostal jedničku z matematiky." Máma: "Opravdu?" Pepíček: "Neee, jen si to představ..."

Paní učitelka se ptá Danečka, čím by chtěl být, až vyroste. On odpovídá: "Chtěl bych být milionářem, jako můj otec." - "Tatínek je milionář?" ptá se zvědavá kantorka. "Ne, ale taky by jím chtěl být."

Hodina češtiny. Mladá učitelka napíše na tabuli větu: "Už měsíc jsem se nepobavila." Otočí se do třídy a ptá se: "Tak, děti, jak bychom to opravili?" Hlásí se Pepíček: "Najděte si chlapa!"

Učitel vysvětluje na hodině matematiky žákům podstatu úroků... "Předpokládejme, že Honza má 100 000 eur, které vloží do banky na 1 rok na 2%-ní úrok. Jaký bude výsledek, Honzo?" - "Dvě procenta? Všichni budou o mně říkat, že jsem debil!"

< 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, >