Škola 571-580

< >

Při hodině matematiky, kdy učitelka celá rudá křičí na žactvo, že jsou nevzdělavatelní a že je všechny nechá propadnout, někdo zaklepe na dveře. Netrvá dlouho, dveře se otevřou a do třídy vejde smrtka, s kosou přes rameno. Všichni žáci se strašně vyděsí a smrtka povídá: "Klidně seďte, paní profesorka bude mít za minutku infarkt, tak jsem přišla dřív."

Děti mají ve škole namalovat nějakou situaci, kterou jim připomíná slovo zmatek. Děti malují požár, povodeň, demonstraci apod. Jenom Pepíček namaluje dvě kolečka. Paní učitelka se ptá: "Pepíčku, odkdy je zmatek dvě kolečka? To mi musíš vysvětlit." Pepíček: "Prosím, já mám tři starší sestry a každá z nich udělá jednou za měsíc do kalendáře kolečko. A tenhle měsíc tam byly jenom dvě kolečka. To jste měla vidět ten zmatek, co nastal v naší rodině!"

Paní učitelka se ptá Pepíčka: "Pepíčku, vám se narodila dvojčátka, viď?" - "Ano." - "A jak se budou jmenovat?" - "Nevím přesně, ale tatínek říkal něco jako Himl a Hergot."

"Mám spolužáka," vypráví Kamil, "a ten tvrdí, že má prapraprapradědečka." - "Tak to určitě lže." - "Nelže, on koktá..."

Pepík nosí ze školy samé nedostatečné a doma tvrdí, že si na něj učitel zasedl. Maminka jde do školy a uhodí na učitele, proč si na Jožinka zasedl. Učitel se brání: "Já vám to předvedu," a zeptá se synka: "Tak kolikpak je třikrát šest, Pepíčku?" - "Vidíš, mami? Už zase začíná!"

Ředitel školy říká školníkovi: "Ten automat na kondomy, pane školník, dejte místo busty Komenského."

Učitelka: "Děti, vymyslete větu, která obsahuje slovo úplněk." Hlásí se Pepíček: "V létě jsou sáňky úplně k hovnu."

< 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, >