Cikáni a Rómové 251-260

< >

Dežo leží se ženou v posteli a ta škemrá: "Dežo, povedz mi niečo pekné. Povedz – ty moje zlatko najkrajšie." - "Ty moje zlatko najkrajšie." - "Ách a teraz povedz – ty môj poklad najdrahší!" - "Ty môj poklad najdrahší." - "A teraz, Dežo, povedz dačo sám od seba, zo svojej hlavy..." - "Spi už, ty piča!"

Araňa přijde do vězení a říká bachaři: "Nemohli byste mojemu Dežovi dát nějakou lehčí práci?" - "Myslíte, paní, že lepení obálek je těžká práce?" - "Lepení? A mě říkal, že kope nějaký tunel."

Sedí dva cikáni na hromadě odpadků. Jeden se ptá: "Ty máš hlísty?" - "Čo si zabudol?" diví se druhý. "Včera sme poslednú zjedli..."

V hospodě došlo k vraždě. Hlavní podezřelý cikán vysvětluje: "Prídem do krčmy. Sadnem k stolu chrbtom k dverám. Vyberiem chlieb, slaninu a nôž, že idem jesť. Nôž si opriem o stôl čepeľou hore. Poškodený otvorí dvere, potkne sa na prahu a napichne sa mi na nôž. Prosím pekne a to sa opakovalo asi osem krát."

Ožralý Dežo přijde domů a už ode dveří křičí na ženu: "Araňo!!" - "Co je, ty ožralo!" - "Přines lavor, budu zvracet!" Žena běží pro lavor a Dežo za ní křičí: "Araňo!!" - "Co je zase?" - "Změna plánu! Já jsem se posral...!"

Cikán krade na faře brambory. Farář ho přistihne a říká: "Jestli chceš brambory, přijď zítra..." Tak cikán přijde další den a farář mu řekne: "Nejdříve se pomodli!" - "...otce i ducha svatého, amen." Farář ho zastaví a ptá se: "A kde jsi nechal syna?" - "Čeká venku s kolečkem na brambory!!!"

V jedné obci žil cikánský král také tam žil kníže. Jednou zašel cikánský král za starostou se stížností na kníže. Starosta se ptá, co je to za stížnost. Cikán říká, že mu kníže chodí za ženou Etelou. Starosta mu poradil: "Tak choď i ty za paní kněžnou." Cikán odpovídá, že za ní chodí. "Tak proč si pak stěžuješ?" - "No, proto, že pan kníže Etelu i obdělává." - "Tak i ty obdělávej paní kněžnu!" - "Vždyť já ji taky obdělávám." - "Tak proč si tedy stěžuješ na pana kníže?" - "No, proto, že on mně dělá malé Cikány a já jemu knížata...!"

V romské osadě opět řádí žloutenka. Mladé romské maminky s děťátkem na rukách se lékařka hygienička táže: "A proč je to děťátko tak špinavé?!" Cikánka se podívá na dítě a odvětí: "Ono už se takové narodilo...!"

Povídají si dvě cikánky: "Představ si, Eriko, náš Deži má jen půl roku a už sedí!" - "Neříkej, a za co?"

Přijde cikán do domácích potřeb: "Já bych chtěl nějaké lano." Prodavačka se ptá: "A kolik?" - "Kolík si strč do piči, já chci lano!"

< 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, >