Cikáni a Rómové 351-360

< >

"Dežo, co je ti?" - "Jój, chorý som! Mám cigánsku horúčku!" - "A to je jaká?" - "Hlava ma bolí, vták nestojí a robiť sa mi nechce..."

Cikán říká dětem: "Vezměte kýble a jděte do divadla, budou dávat Smetanu..." Děti se vrátily s prázdnými kýbly: "Tato, dyk, průser, dávali Bacha!"

Malý Dežo se ptá taty: "Tý, tato, a co je dál, Brno nebo Měsíc?" - "Dežo, more, neser a jdi k oknu! Vidíš Měsíc?" - "Jo." - "A Brno?"

Když jsem šel dnes ráno do práce po nábřeží Vltavy, spatřil jsem topícího se cikána. Zoufale se snažil udržet nad vodou, poněvadž měl kolem těla omotaný ukradený měděný kabel. S ním zápasil se živlem i jeho asi desetiletý syn, který měl na zádech přivázané ukradené kolo od automobilu. Bylo mi jasné, že pokud brzy nepřijde pomoc, tak určitě oba utonou. Jako zodpovědný občan ČR, který nesnáší slepý rasismus, jsem událost neprodleně oznámil městské policii, hasičům a Záchranné službě Hlavního města Prahy. Jsou čtyři hodiny odpoledne. Oba utonuli a já se nemohu zbavit pocitu, že jsem zbytečně vyhodil peníze za tři poštovní známky.

Přijde Dežo na úřad práce a ptá se na volná místa. "A co můžete dělat?" - "Můžu rýt." - "A co ještě?" - "Můžu nerýt."

Víte, proč mají Cikánky tak moc dětí? – Protože cikánské ženy nikdy nebolí hlava.

Cikán zabloudil v poušti a našel jakousi starou láhev, z které vyletěl džin a promluvil lidským hlasem: "Jaké jsou tvé rozkazy, pane?" Cikán chvíli přemýšlí a pak říká: "Za prvé: chci, aby kolem mě bylo hodně vody. Za druhé: chci být bílý. Za třetí: chci, aby ženy, jen co mě uvidí, okamžitě ze sebe strhávali kalhotky!" Džin se zamyslel a proměnil na záchodovou mísu...

Víte, jak končí cikánská pohádka? - ...a nakonec, ukradli jsme zvonec...

Nový prvek v chemické tabulce - romík. Romík (latinsky Cikanium) - chem. značka Ci, nejedná se o prvek, ale pouze stabilní izotop india. Je hojně zastoupený na zemském povrchu. Základní fyzikálně chemické vlastnosti: romík je hnědý, měkký, zapáchající. Jeho hustota 1,2g/cm3 je vyšší než hustota vody, to znamená, že v ní neplave. Romík je hořlavý, vyniká značnou hydrofobií, naopak dobře vstřebává alkohol. Je magnetický - přitahuje železo, ale i barevné kovy. Atomy romíku se nevyskytují samostatně, ale vytvářejí homonukleární molekuly zvané klany, které mohou dále polymerovat do tzv. tlup. Sloučeniny: koncentrovaný je prudce nebezpečný, proto je vhodné ho ředit olovem. Využití: využití romíku v praxi je mizivé.

Přijde cikán do lékárny a chce nějaké antikoncepční pilulky pro svoji jedenáctiletou dceru. Lékárnice vytřeští oči: "Vaše dcerka je sexuálně aktivní?" - "Ale hovno...," mávne rukou cikán, "leží u toho jako dřevo, celá matka..."

< 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, >