Cikáni a Rómové 271-280

< >

V kavárně na terase krásně svítí slunce, Franta s Lojzou sedí, popíjejí kávu a všimnou si hezké mladé Cikánky, která vychutnává zmrzlinový pohár. Mini sukénka, noha překřížená přes nohu. Franta říká Lojzovi: "Podívej, když má tak pěkně překřížené nohy, jsou jí vidět černé kalhotky." - "To nejsou kalhotky," oponuje Lojza, "ona nemá kalhotky, to jsou chloupky na přirození." - "Tak se vsadíme o 1000 korun. Já tvrdím, že jsou to kalhotky!" - "Platí! Já říkám, že je to ochlupení." Zavolali číšníka, dali mu stovku, aby zjistil, co to tam ta Cikánka má. Číšník šel k černovlásce, nenápadně mu upadla z tácku lžička, jak ji zvedal, podíval se pod stůl, ušklíbnul se, vrátil se ke kamarádům a říká: "Pánové, ani jeden z vás neměl pravdu. Nejsou to ani černé kalhotky, ani černé chloupky, je to hejno much...!"

Imigrační úředník v Kanadě se ptá pana Lakatoše: "A jak se ten rasismus v České republice projevoval?" - "To bolo různé, ale už aj malé děti sú tam rasistické." - "Hmm..., i malé děti, to je na pováženou." - "No ba, veď aj ty sněhuláky dělajú len bílé!"

Přijde cikánka do masny a se slzami v očích prosí řezníka, jestli by jí nedal maso na dluh, že má hrozný hlad. "Dobře, dám ti maso na dluh,ale musíš vypít kýbl vody." Cikánka do sebe nalije celý kýbl vody, a řezník povídá: "Hovno hlad, žízeň jsi měla!"

Atletické závody, probíhá hod kladivem. Do vrhačského sektoru nastoupil Němec, roztočil kladivo a hodil 81 metrů. Následuje velký potlesk a reportér se ptá závodníka, kde že se naučil takhle házet. Němec odpovídá: "Jsem kovář a s kladivem pracuji denně." Po něm nastoupí Čech a dosáhne výkonu 83 metrů. Ještě větší potlesk a ta samá otázka. Čech vysvětlil: "Jsem dřevorubec, pracuji v lese..." Jako poslední přijde na řadu Cikán, zapře se, následuje krásný hod a kladivo letí 89 metrů. Obrovské ovace a udivený reportér se ptá, kde pracuje on. Cikán odpovídá: "Jsem nezaměstnaný." Reportér se proto ptá, jak je možné, že má takovou sílu. Cikán se jen usměje: "Už když jsem byl malý, tak mi děda říkal: Jestli ti někdo dá do ruky kladivo, krumpáč nebo lopatu, tak to zahoď, jak nejdál můžeš..."

Dežo a Araňa jsou v poloze 69... V nejlepším ho ona vyplivne z úst a povídá: "Tak si představ, že při tom zemětřesení v Pákistánu zahynulo přes 60 tisíc lidí." Dežo vytřeští oči a povídá: "Prosím tě, co má společného kouření mého péra s nějakým zemětřesením?!?" - "Ale, tady máš přilepený u prdele kus novin, tak si čtu..."

Nastoupí revizor do autobusu MHD a hlásí kontrolu jízdenek. Najednou vidí cikánku, jak mlátí svoje dítě po hlavě. "Co je? Proč ho bijete?" ptá se revizor. "Dyk, koukněte, teď mi sežral jízdenku. No je tohle vůbec možné?!?"

Přijde Dežo do hospody a už od dveří křičí: "Všem platím jedno pivo!" Tak všichni popíjejí a hospodský se ptá: "Ty máš, Dežo, dneska svátek nebo co?" - "Ale ne, narodil se mi syn!" - "Super, a jak se jmenuje?" - "Dežko Digital." - "A proč Digital?" - "Dežko je po mně a Digital, protože nemá ručičky."

Řidič nákladního auta jede v dešti a veze náklad bowlingových koulí. Na krajnici vidí stát dva Rómy, tak se mu jich zželí a nechá je nastoupit pod podmínkou, že si vylezou na korbu a tam ani nemuknou. Za chvíli náklaďák zastaví policajt a ptá se, kam řidič jede. Ten odpoví, že do Rakouska. Policajt jde dozadu, podívat se na korbu, a jak odhrne plachtu, zkoprní, přiběhne k řidiči a rychle na něj drmolí. "Okamžitě nastartujte a jeďte co nejrychleji, ať jste co nejdříve za státní hranicí!" Řidič na to dupne a jede, co to dá. Policajt volá přes operační středisko: "Všem hlídkám! Ke státní hranici jede vysokou rychlostí řidič bílého Iveca. Prosím, nezastavovat a nechat volný průjezd. Veze náklad cikánských vajec a dva už se mu na korbě vylíhli...!!!"

Povídají si dva u piva: "Hele, slyšel jsi, že se cikánům už neříká cikáni, ale Rómové?" - "Jo, ale základní problém zůstal... Ani těm se nechce dělat..."

Rómská komunita si stěžovala u České televize, že je málo pořadů, věnovaných rómské menšině. Vedení ČT se proto rozhodlo, že bude vysílat pořad "Policie pátrá" a "Na stopě" dvakrát denně.

< 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, >