Cikáni a Rómové 371-380

< >

V Berlíně uvedli v novém nastudování operetu od Johanna Strausse Zigeunerbaron (Cikánský baron). Hudební divadlo v Karlíně v Praze uvádí tuto operetu pod názvem "Nepřizpůsobivý baron".

Araňa se ptá svého Deža: "Mám ty naše děcka poumývat, anebo si uděláme nové?"

"Dežo kolik ti je let?" - "Ta 17." - "A už víš, co to je sex?" - "Ta ně? Šak pomaly už aj muj syn budze znac..."

Z výkladového slovníku:
Cikán obecný [Romus Vulgaris] - Noční živočich, příbuzný šimpanze. Má hnědé zbarvení, samička může mít světlou srst v oblasti hlavy. Bojí se vody a je charakterizován specifickým pachem. Původně stepní druh se přizpůsobil životu ve městech. Vyskytuje se po celém území ČR a SR. Je stěhovavý, někteří táhnou za potravou až za oceán. Samička rodí i několikrát do roka. Mláďata sají sociální dávky až do smrti. Cikán obecný loví kořist bezbrannou a na tu útočí v tlupách. Škodlivý, zákonem chráněný.

U technických služeb stojí nový brigádník před tabulí s rozpisem prací a ptá se zkušenějšího kolegy: "Co znamená to KL3C? - "Krumpáč, lopata a tři cikáni."

Viete, aký je rozdiel medzi Cigáňom a prezervatívom? – Cigáň sa pri robote nikdy nepretrhne...

Jdou dva cikáni po městě a vidí na náměstí maringotku s cedulí: "Bělení – jenom 150 Kč!" Tak se domluví, že jdou do toho. Prohrábnou si kapsy a první smutně říká: "Průser, já mám jenom stovku!" Druhý se podívá a říká: "Nic se neboj, já mám dvě stovky, obílí mě, padesát mi vrátí, tak ti je pak dám..." Tak se i stalo, po chvíli vychází ten první ven z maringotky. "Joooj, jaký jsi ty krásně bílý, úplný gádžo! No, dej mi tu padesátku, jdu tam taky!" - "Běž do prdele, svině cikánská!" oboří se na něj první. "Nežebrej a táhni si na to vydělat!!!"

"Dežko, kolik máš sourozenců?" - "Dyk, šest..." - "A ty jsi nejstarší?" - "Dyk, more! Ne! U nás je děda nejstarší...!"

Zápas dvou romských fotbalových klubů skončil bez branek.

Poslední věta, kterou slyšel Terminátor po zjevení v Čechách, byla: "Dyk, more, železo!"

< 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, >