Pohádkové 31-40

< >

Maminka koza říká svým kůzlátkům, že jde do města, a aby nikomu neotvírala. Otevřít můžou jen na heslo, které zní: "Polib mi vemínko." Vlk vše poslouchá za rohem. Když maminka odejde, vlk běží ke kováři, kde si nechá sklepat hlásek. Pak zaklepe na dveře a tenkým hláskem řekne: "Deťátka, kůzlátka, otevřete vrátka. Vaše máma přišla, mléčko vám přinesla." Jedno z kůzlátek říká: "Nejdřív nám řekni heslo!" Vlk povídá: "Polib mi vemínko." A kůzlátka mu odpověděla: "A ty nám, vlku, polib prdel, my máme kukátko!"

Sněhurka a čarodějnice se baví na gymplu, kam na vysokou. Sněhurka povídá: "Já půjdu na ekonomku. Nebudu tam nejhezčí, ale budu nejchytřejší." A čarodějnice povídá: "Já půjdu na matfyz. Nebudu tam nejchytřejší, ale budu nejhezčí."

Honza vyrazí do světa a dojde na rozcestí u Černého lesa. Tři cesty vedou na všechny strany, po čtvrté přišel. Stojí, rozhlíží se a najednou vidí stařenku sedět na kameni. "Honzíčku, dej mi kousek chleba a já ti povím, kudy máš jít," řekla stařenka. "Babi, vypij vědro vody, a já ti dám chleba," říká chytrý Jenda. Babka vezme vědro vody a pije, pije, pije, až to vypije. "Honzíčku, dej mi kousek chleba a já ti povím kudy." "Babi, vypij ještě jedno vědro a já ti dám buchtu." Babka zase vezme vědro vody a pije, pije, pije, až to vypije. A zase: "Honzíčku, dej mi, prosím, už kousek té buchty, abych ti mohla říci, kudy máš jít." "Babi," povídá promyšleně Honza, "vypij ještě jedno a já ti dám všechno, co mám." Babka vezme vědro, pije, pije, pije a v polovině to položí a říká: "Už nemůžu." Honza hbitě využil situaci a povídá: "Babi, tys neměla hlad, tys měla žízeň!"

Potkali se dva pohádkoví medvědi u Kolína: „Pane, pojďte si hrát!“ „Tak jo. A na co?“ „Na čuráky.“ „A jak se to hraje?“ „Oblečete si v sobotu montérky a jdete do práce.“

Čeká Karkulka v lese na vlka, no vlk nejde. Karkulka si myslí: "Ten vlk na mě asi zapomněl, jdu se podívat, jestli už není u babičky." Přijde k babičce, vlk nikde. Ptá se babičky: "Nebyl tu vlk?" Babička říká: "Nebyl, asi na nás ten sklerotik zapomněl." Vtom otevře dveře myslivec: "Nebyl tu vlk? Už jsem ho měl dávno zastřelit." Karkulka s babičkou říkají: "Ne, nebyl." Čekají ještě hodinu, najednou s dořítí vlk celý špinavý a zpocený. Začnou na něj řvát: "Ty sklerotiku, kde jsi byl, už tě tu čekáme půl dne!" Vlk povídá: "Jdu si takhle lesem, najednou jsem potkal nějakého chlapíka, říkal, že se jmenuje Costner a tři hodiny jsem s ním musel tancovat!!!"

Popelka dostane tři oříšky. Otevře první - nic. Otevře druhý - nic. Z třetího prázdného oříšku vyleze červík, mrkne na ni a povídá: "Blbý, co?"

Když ji princezna políbila, změnila se zelená žába v krásného prince. "Za to, že jsi mě z kletby zachránila," pravil Jiřík, "splním ti tři přání." "Není třeba," odvětila princezna, "stačí mi jen jedno, ale třikrát."

Prohlásil jednou šašek před králem: "Omluva může být horší než urážka!" Královi se to nezdálo a povídá: "Do večera to dokaž, nebo přijdeš o hlavu!" K večeru se král dívá z okna na západ slunce, když tu se přiblíží šašek a poplácá jej po zadku. "Co si to dovoluješ!" "Promiň, králi, myslel jsem, že to je královna!"

Feministická pohádka: Žila, byla v jedné zemi krásná, chytrá a emancipovaná princezna. Když jednou seděla ve své nádherné zahradě na břehu potoka, vyskočila z potoka žába a řekla jí: "Jsem princ zakletý zlým čarodějem. Stačil by jediný tvůj polibek, bych se znovu proměnil v pohledného, urostlého a elegantního muže. Pak se můžeme vzít a žít šťastně na tvém zámku s mou matkou. Budeš mě moci milovat, připravovat moje jídlo, prát moje košile a rodit moje děti. Budeme velmi šťastní." Tentýž večer si princezna při vychutnávání lehce osmahnutých žabích stehýnek ve vinné omáčce pomyslela: "Tos uhod, blbečku... "

Byl jednou jeden král, který měl tři syny. Jednou si je svolal a říká jim: "Synové moji, vystřelte každý z luku a to, kam střela dopadne, bude pro vás znamením, s kým se máte oženit." Stalo se: nejmladší kralovič trefil prostředního do řiti a nejstarší se střelil do ruky.

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, >