Pohádkové 51-60

< >

Žil jednou jeden král a ten měl pěknou dceru. Jednoho dne se jim na zámku ucpala kanalizace, tak zavolali instalatéra. Když přišel, princezna mu nenápadně pošeptala: "Otec ti bude za práci nabízet ledacos. Zlato, stříbro, peníze, slivovici, ale ty nic neber, jen ho požádej o starou rezavou podkovu." Instalatér pár hodin čistil kanály a když byl s prací hotov, nabízel mu otec zlato, šperky, peníze i slivovici, ale instalatér trval na tom, že chce jen rezavou podkovu. Král mu ji, se zjevnou nechutí, dal. Když instalatér odešel, povídá otec král dceři: "To jsme s ním ale pěkně vyjebali, co?"

V zelené galaxii, v zelené sluneční soustavě, na zelené planetě, na zeleném kontinentu, v zeleném státě, v zeleném kraji, v zeleném okresu, v zeleném městě, v zelené čtvrti, v zelené ulici, v zeleném domě, na zeleném poschodí, v zeleném bytě, v zeleném obýváku, na zeleném gauči sedí červený trpaslík, který nahlas přemýšlí: "Krucinál, vypadá do, že nejsem z této pohádky!"

Bohatýr Ilja Muromec platonicky miluje krásnou Vasilisu Přemoudrou a chtěl by získat její srdce, jenže neví, jak na to. Proto se rohodl, že se poradí s Trojhlavým drakem. Přijde za drakem a povídá: "Chtěl bych získat krásnou Vasilisu Přemoudrou, ale nevím, jak na to. Ty máš tři hlavy a tři hlavy jsou víc než jedna. Poraď mi, jak ji mohu získat." - "Jednoduše! Vezmeš kyj, praštíš ji po hlavě a je tvoje!" – "Ale já ji miluji a chci s ní žít!" - "Tak to potom nevím..., ale jdi za mým starším bratem Šestihlavým drakem, který bydlí za třemi horami, třemi jezery a třemi loukami, ten ti určitě poradí."
Tak se Ilja vydal na cestu. Přes tři hory, tři jezera, a tři louky se dostal k jeskyni, kde bydlel Šestihlavý drak. "Draku, ty jsi tak chytrý a vzdělaný, prosím tě, poraď mi, jak získat krásnou Vasilisu Přemoudrou?" – To je jasné! Vezmeš kyj, praštíš ji po hlavě a je tvoje!" – "Ne, ne, já ji miluji a chtěl bych s ní žít." - "Tak v tom ti nedokážu poradit, ale běž za naší matkou – Starou ježibabou, která bydlí za šesti horami, šesti jezery a šesti loukami v domečku na stračí nožce. Ona je vševědoucí a určitě ti poradí."
Tak se zoufalý Ilja Muromec opět vydal na dlouhou cestu. Přešel přes šest hor, šest jezer i šest luk, až přišel k domečku na stračí nožce. Zavolal Starou ježibabu a povídá: "Ježibabo, ty jsi prý vševědoucí, posílají mě za tebou tví synové. Mám jeden problém, s kterým si nevím rady. Chtěl bych získat krásnou Vasilisu Přemoudrou, ale nevím jak. Poraď mi." – "Synku, dám ti tohle semínko. Musíš s ním přejít dvanáct hor, dvanáct jezer a dvanáct luk, až přijdeš do svého rodného kraje. Tam ho zasadíš do úrodné země a budeš o něj s láskou pečovat. Za čas ze semínka vyroste nádherný květ s pronikavou vůní. Odtrhneš ho a musíš se s ním nepozorovaně dostat do komnaty krásné Vasilisy Přemoudré. Položíš ho pod její postel, schováš se za závěs a budeš čekat. Když přijde krásná Vasilisa Přemoudrá a uloží se k spánku, bude se přehazovat z boku na bok a nebude moci usnout kvůli té pronikavé vůni. Vstane a začne hledat po celý komnatě, co to může tak krásně a pronikavě vonět. Když to nikde nebude moci najít, podívá se i pod postel a jak se ohne, ty vyskočíš zpoza toho závěsu, vezmeš kyj, praštíš ji po hlavě a bude tvá!!!"

Vodníka předvolali na obecní úřad: "A už žádnou fazoli, pane Vodník! Ochranáři si stěžovali, že jim v rybníku chcípají ryby!"

Jak začíná privatizační pohádka? - Kde bylo, tam nebude...

Červená Karkulka uklízí babičce v chaloupce, když pojednou někdo klepe na dveře. A hele: sedm trpaslíků. "Co chcete?" táže se babička. "Pomilovat se s Karkulkou." Babička odpočítá pět mužíčků, pozve je do světničky a zbývajícím povídá: "A vy mazejte domů. Karkulka není žádná šlapka, aby dala každému."

Potká vlk v lese Červenou Karkulku a ptá se jí: "Karkulko, chceš zažít velkou a čistou lásku?" - "Chci, vlčku," odvětila Karkulka. Vlk tedy zatáhl Karkulku do křoví a tam ji začal obdělávat. Když skončili, Karkulka poznamenala: "Tedy, vlku, jestli jsi ho měl čistý, to už teď nemůžu posoudit, ale co se týče velikosti, to ses zjevně nadhodnotil..."

Zlá královna z pohádky o Sněhurce stojí před kouzelným zrcadlem a ptá se: "Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi, kdo je v zemi zdejší ze všech nejkrásnější?" Zrcadlo: "Uhni, nevidím!"

Vlk zaklepe sedmi kůzlátkům na dveře a tenkým hlasem promluví: "Kůzlátka, otevřete vrátka, vaše máma přišla, mléčko vám přinesla..." Zpoza dveří se ozve nejstarší kůzlátko: "Ty debile sklerotický, vždyť mámu jsi nám sežral už předevčírem!!!"

Pohádka o Popelce: "Popelko, musíš se pořád dloubat v nose?" "Musím, holubi mi pomáhají přebírat hrách!"

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, >