Bačovské 101-110

< >

"Bačo, máte tu nějakou atrakci pro turisty?"- "Měli jsme, ale minulý týden se vdala!"

Novinář dělá rozhovor se starým bačou a ptá se ho: "Bačo, a jakou školu jste vystudoval?" - "VŠB – Vysokú školu bačovskú." - "A jaké jste tam měli předměty? Kolik jich bylo?" - "Táák, mali sme tri predmety... Ako pásť hore grúňom, ako pásť dole grúňom... a ruštinu."

Jeden z největších světových objevů uskutečnili v roce 1271 slovenští bačové, kteří začali používat ovčí střevo jako kondom. Angličané jej po 600 letech zdokonalili tím, že nejdříve střevo vyndali z ovce.

Ještě za totality dorazil na Slovensko reportér jedné zahraniční rozhlasové stanice s tím, že chce natočit nějaký výjimečný rozhovor. Z nabídky, kterou mu předložili v jakémsi sdružení "Za pravdivý obraz domoviny", si vybral lahůdku: originální rozhovor s nefalšovaným slovenským bačou. Dorazí před salaš na horské louce, bača vyleze, reportér mu vysvětlí, že bude-li mluvit na jeho mikrofon, uslyší ho po celé Evropě. "Hej?" ptá se bača. "Naozaj?" - "Vážně," říká reportér. "Jen to zkuste. Jste připraven? Tak prosím..." Nastrčí mu mikrofon k ústům, bača se nadechne a zařve, až se z velehorských štítů urve lavina: "Pomóóóc!!!"

Počátkem devadesátých let volá bača z hole na holi jiného baču: "Bača, už ste počuli?" - "Čo?" - "Topánky nám zdražili!" - "Nevadí, budem nosiť krpce...!" - "A to nie je všetko!" - "A čo ešte?" - "Borovičku nám zdražili!" - "Boha jeho, a kto?!" - "Akýsi Klaus!" - "A kde pasie?" - "On nepasie." - "Tak čo sa do toho serie?!?"

Novinář se ptá bači: "Bačo, které ovce spasou méně trávy, bílé nebo černé?" - "No, méně trávy spasou ty černé." - "Ano? Ale to je zajímavé, a proč?" - "Protože těch černých jej jen padesát a bílých sto."

Bača vezl plný vůz hnoje. Zastavil ho policajt a začal ho buzerovat: "Znečišťujete veřejnou komunikaci! To bude pokuta!" Jak tak bača hledá peníze na pokutu, všimne si, že policajt odhání od sebe mouchy, co dřív seděli na hnoji. Poznamená: "Ty mouchy jsou hrozné, co?" - "Máte pravdu, hrozné..." souhlasí policajt. "To jsou prasečí mouchy." - "Co je to prasečí moucha?" - "Mucha, která lítá praseti kolem prdele." - "Poslyšte, nechcete mi náhodou naznačit, že jsem prasečí prdel?!?" - "Nic takového bych si nedovolil!" dušuje se bača. "Ale mouchy neojebete!"

"Bačo, prosím vás, stihnu vlak ve 14:30, když půjdu přes vaši pastvinu?" ptá se turista. "Ano, a když potkáte mého býka, tak stihnete i ten ve 14:00."

"Bačo, jaká preventivní opatření děláte pro případ, že byste se potkal s medvědem?" - "Nóó, do žinčice přidávám trochu vlákniny... Snadněji se pak perou gatě."

Bača potkal v lese Maru a dovlekl ji na salaš. Hodil ji na kožešinu a ptá se: "Mara, ptám se tě naposled! Jsi opravdu panna?" - "Ano, bačo, jsem." - "Tak se seber a jdi! Když tě nechtěli jiní, proč bych tě měl chtít já?"

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, >