Bačovské 81-90

< >

Bača sedí před kolibou, když najednou zastaví přepychové auto, z něj vystoupí mladý, urostlý, dobře oblečený mu a zamíří přímo k bačovi. Osloví ho: "Otče, ty mě snad nepoznáváš? Já jsem tvůj syn Juraj, kterého jsi před deseti lety poslal do města pro tabák. V městě jsem si našel bohatou ženu, dobrou práci a pak jsme spolu odjeli do Ameriky. Mám auto, chatu, dům. Co na to řekneš?" - "Ach, ty hlavo dubová! A kde je ten tabák?!?"

Bača na poště: "A na ten balík nalepte nějaký lístek, že ´neklopit´..." - "A co v tom máte? Sklo?" - "Ne, guláš..."

Anketní otázka zněla: "Co vám visí níže pasu?"
Významný slovenský spisovatel odpověděl: "Níže pása mi visí to, čím ja uspokojujem krásné mladé ženy."
Významný slovenský politik odpověděl: "Níže pása mi visí to, čím ja uspokojujem krásné zrelé ženy."
Nakonec odpovídal bezvýznamný bača Jano: "Níže pása mi visí valaška. To, čím ja uspokojujem ženy, to mi stojí!"

Sedí bača u ohně a jelikož je moderní, kouří trávu. Přijde k němu Ježíš a říká: "Bačo, jsem Je..." - "Čuš, do piče! Sadni si. Pofajčíš?" Tak Ježíš vzal tu trávu, potáhnul, a povídá: "Já jsem Ježíš Kristus." Bača pokývá hlavou a říká: "Hmm..., dobrá tráva..."

Dva kamarádi, bačové, chlastají spolu v hospodě. Jeden z nich najednou říká: "Štefan, stav sa o borovičku, ale o veľkú, že keď si ľahneš tuto na stôl, tak ti doprostred čela takú malú bodku vyseriem." Ten druhý: "Šak to nie je možné!" - "Tak sa stav!" - "Dobre!" Tak si lehnul na stůl, ten druhý sundal kalhoty, dřepnul si nad něj a celého ho podělal. Ten se rozčiluje: "Však si vravel – iba bodku!" A ten druhý: "No čo, prehral som...!"

Bača, jediný svědek znásilnění u soudu, korunní svědek. "Bača, povedzte tu u súdu, čo ste videli." - "Dobre, dobre. Idem tak po lese, napravo jahôdka, naľavo čučoriedka." Pozriem do kroviska – a tam vám jebačka." - "Bača, to sa zapisuje, či by ste spisovne nepovedal." - "Dobre. Idem tak po lese, napravo jahôdka, naľavo čučoriedka. Pozriem do kroviska a tam taká jebačka...!" - "Bača, povedzte súlož, hej?" - "Dobre. Idem tak po lese, napravo jahôdka, naľavo čučoriedka. Pozriem do kroviska a tam súlož. Idem bližšie, a tam taká jebačka...!"

Vědci v Čechách se dozvěděli, že v Dětvě žije bača Jožo, který se umí přemísťovat, vracet se v čase. Jeli tedy na Slovensko do Dětvy a našli ho v hospodě. Říkají mu: "Vy se prý umíte vracet v čase, ukážete nám to?" Jožo říká: "Kúp pol litra borovičky a ukážem Ti." Vypil... Říká: "Kúp ešte jednu." Vypil... Pak se pomalu zvednul, zavrávoral, opřel se o stůl a řekl: "No, a už som zase tam, kde včera..."

Bača Ondro přijde za bačou Ďurem a praví: "Bača Ďuro, požičajú mi varechu na syr." Bača Ďuro se zamyslí a říká si: "Požičiam mu varechu na syr, nevráti mi ju, nedorobím syra, zle bude. Nepožičiam mu varechu, nasere sa, zatne mi valaškou medzi oči, tiež bude zle. Ej dám mu ja len takú vyhýbavú odpoveď": "Počúvajú bača Ondro, a hybajú mi do riti."

Bačovi Ondrovi přišla gratulovat k stým narozeninám delegace z okresu. U vchodu do koliby vidí viset kosu. "Vy ještě i kosíte, bačo Ondro?" - "Kdežeby..." - "No a co ta kosa?" - "Jaaj, no to si už zubatá po mňa takto raz prišla. Slovo dalo slovo a tak som vám ju vytrtkal, že si aj nástroj zabudla!"

Přijede česká reportérka na detvianske lazy dělat reportáž o dlouhověkých bačích, žijících v horách Poľany. Přijde k malé dřevené salaši a vidí tam vrásčitého baču, jak nese obrovský sud na ramenou. Hned k němu přijde a ptá se ho: "Pane bačo, jak se Vám povedlo být takový čiperný do tak vysokého věku?" - "Ále, to nič nie, je dievka moja. Ráno si dám poldeci slivovice, na obed zase poldeci slivovice a večer tiež poldeci slivovice." - "A kolik je Vám let?" - "Mne iba 80, ale tam vyššie v horách žije jeden ešte starší bača." A tak se reportérka vydá hledat toho staršího baču. Najde ho, jak před salaší rube dřevo obrovskou sekerou. I toho se ptá: "Pane bačo, jako se Vám podařilo být takový čilý do tak vysokého věku?" - "Ako, dievka moja? Ráno si dám deci slivovice, na obed zase deci slivovice a večer tiež deci slivovice." - "A kolik je Vám let?" - "Tohto roku budem mať 90 rokov, ale tam vyššie žije že vraj ešte starší bača." A tak se reportérka vydá hledat ještě staršího baču. Nakonec najde před starou ošuntělou salaší sedět na lavičce vetchého stařečka. A ptá se ho: "Pane bačo, jak se Vám povedlo dožít tak vysokého věku?" - "To nič nie je, dievka moja. Ráno si dám fľašu slivovice, na obed zase fľašu slivovice a večer tiež fľašu slivovice." - " A kolik je Vám let?" - "33, dievka moja..."

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, >