Rodiče a děti 801-810

< >

"Maminko, proč ses právě pohádala s tatínkem?" - "Víš, Mařenko, on právě jde klepat koberce. A když je vzteklý, klepe je podstatně energičtěji."

Přijde mladík pro Aničku, otevře její maminka a říká: "Musíte chvilku počkat, Anička jenom dojí." - "Cože, vy máte kravku?" podiví se nápadník. "Ne, nemáme." - "No, tak co dojí?" - "Kuře!"

Dcera se chystá na mejdan. Matka jí připomíná: "Buď opatrná, ať mě neuděláš babičkou!" - "Žádný strach, mám přece antikoncepci." - "A jakou ty máš antikoncepci?" - "Já ne, ale ty v nočním stolku." - "Nepozorovala jsem, že by mi něco ubylo." - "Já ti tam taky dávám místo toho aspirin." - "Aha, tak proto se u toho tak šíleně potím!"

Baví se dva: "Našel jsem si dívku, ale je hrozně podobná mé matce." - "Jak to?" - "No, mluví jako moje matka, vypadá jak moje matka. A otec ji nesnáší..."

Dcerka nechce usnout a žádá otce, aby jí zašeptal do ucha, jako šeptá večer mamince. Tatínek jí teda pošeptá: "Špity-špity," a dcera povídá: "Dneska ne, hrozně mě bolí hlava!"

Vedoucí na táboře kontroluje věci a s údivem se ptá Pepíčka: "Deštník? Na táboře? Máš rozum?" Pepíček dotčeně: "Rozum mám. A vy, máte maminku?"

Rodiče odjeli do města nakupovat a Pepíček musel hlídat svoji mladší sestru. Jenže chlapec chtěl jít na ryby. Nakonec se rozhodl, že zvládne obojí. Večer povídá mamince: "Tohle už víckrát neudělám. Nechytil jsem vůbec nic!" - "Ale no tak, Pepíčku, buď trochu trpělivý. Když jí to vysvětlíš, příště bude určitě potichu a nevyplaší ti ryby." - "Ale ne, o plašení nejde. Sežrala mi veškerou návnadu."

Ptá se otec syna: "Co to bylo za kluka, co jsi s ním šel do školy?" - "To je spolužák, syn generála." - "Vidíš? Z toho si vezmi příklad, tak malý a už syn generála!"

Matka říká synovi, který přinesl špatné vysvědčení: "Počkej, otec ti dá, jen co vystřízliví!"

"Když jsem byl ve válce, trefili mě kulkou mezi lopatky," vypráví vnoučkovi poněkud nejistý dědeček, "anebo to bylo lopatkou mezi kulky?"

< 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, >