Židovské, o Židech 431-440

< >

Jde starý Žid s dvěma velkými kufry po nádraží a osloví nějakého pána: "Promiňte, co si myslíte o Židech?" Pán se rozzáří: "Óóó, miluji židovskou kulturu a miluji židovský národ..." Starý Žid jde dál a po chvíli se zeptá jiného pána: "Prosím Vás řekněte mi, máte rád Židy?" Dotyčný se rozplývá: "Zajisté – jejich myšlení a talent mě vždy uchvacují..." Starý Žid pokračuje v chůzi a dalšího pána se opět zeptá: "Promiňte, prosím, máte rád Židy?" Chlap zbrunátní: "Co?! Židy?! Ty teda rád nemám! Nenávidím celý židovský národ! Nenávidím je všechny!" Starý Žid pookřeje: "Vidím, že se vám dá věřit, že jste přímý člověk. Prosím, prokázal byste mi tu službičku a počkal mi chvíli u těchhle kufrů, než si na chvíli odskočím na toaletu?"

Černý židovský chlapec přiběhne jednoho dne domů ze školy a ptá se otce: "Tati, jsem víc Žid nebo černoch?" - "Proč nad tím přemýšlíš, synu?" - "Protože spolužák ze třídy prodává kolo za 50 dolarů a já chci vědět, jestli ho mám přemluvit na 40 dolarů, nebo mu ho mám ukrást!"

Kohnovi se podařilo uskutečnit "audienci" u Rothschilda. Navrhl mu, že se s ním vsadí, že má něco, co Rothschild nevlastní a ani vlastnit nemůže. Rothschild se zasmál a sázku o 1.000 liber přijal. Kohn vytáhl z kapsy potvrzení od Židovské obce o absolutní chudobě...

"Proč jsou tak smutný, Kohn?" - "Chtěl bych provdat dceru, ale chybí mi polovina věna." - "Tak tomu ženichovi dají jen polovinu." - "No jo, ale právě ta polovina mi chybí!"

Hádají se Izák, David a Mojše, kdo má lepšího rabína. Izák: "My máme takového rabína, že se každý pátek chodí radit s Bohem!" David: "Pche! My máme takového rabína, že se k němu každý pátek chodí radit Bůh!" Mojše: "To je nic! Náš rabín je nejlepší. Znáte Kohna, toho mrzáka? Bez berlí neudělá ani krok, má je už od narození. Tak tento Kohn jednoho dne potkal našeho rabína. Rabi se mu podíval do očí a řekl: "Kohn dají sem ty berle!" Kohn se smutně usmál a odvětil: "Rád bych, rabi, ale bez berlí bych upadl! Potřebuji je!" Rabi se mu podíval upřeně do očí a důrazně zopakoval: "Kohn, dají mi ty berle!" Kohn se podíval do země a bojácně řekl: "Rabi, vždyť víš, že si pro mě autorita a udělal bych pro tebe všechno, ale ty berle ti opravdu nemůžu dát!" Rabi podešel k němu blíž, upřeně a přísně se mu zahleděl do očí, a silným hlasem zopakoval: "Kohn! Dají mi ty berle!!!" Nato Kohn zvedl zrak a podal rabimu svoje berle. Tomu říkám síla víry! Vidíte, takový je náš rabi. Musíte uznat, že je nejlepší!" Izák a David: "Počkej a co ten Kohn?" - "Ten? No coby, upadl a rozbil si držku..."

Číňan přijde do židovského krámku koupit černou podprsenku, velikost 38. Majitel Žid, známý jako velmi šikovný obchodník, podotkne, že se černé podprsenky těžko shání, že se málo objevují na trhu. Proto je jejich cena 50.00 $ za kus. Číňan koupí 25 kusů. Vrátí se za pár dní a chce dalších 50 kusů. Žid podotkne, že mezitím zdražili a prodá mu je za 60.00 $ za kus. Číňan se po měsíci opět vrátí a koupí všechny zbývající podprsenky v obchodě a to za 75.00 $ za kus. Velký zájem o černé podprsenky č. 38 zaujal židovského obchodníka, a proto se zvědavě ptá Číňana "Pověz mi, prosím tě, co vlastně děláš se všemi těmi podprsenkami?" Číňan odvětí: "Stříhám je na dvě poloviny a prodávám je Židům jako jarmulky po 200.00 $ za kus."

Pan Kohn letí na dovolenou a táhne s sebou k odbavení obrovské a očividně těžké zavazadlo - u odbavení má co dělat, aby ho dostal na pás. Když se kufru konečně zbaví, oddychne si úlevou: "Tak, a zase to mám jednou odbyto." Pracovník u odbavení se ho soucitně ptá: "To létáte s tak těžkým zavazadlem vždycky?" - "Ne, vždycky ne. Příště Roubíček potáhne mě!"

Povídá Kohn Roubíčkovi: "Tuhle jsem četl, že prej jsme tu naši zemičku zaprodali Americe a Západu. A tady zase píšou, že jsme se zaprodali Rusku a Číně. No, řeknou, Roubíček! Není to krásný, prodat takovej ausšus dvakrát?"

Žid koupil za 100 dolarů osla a farmář slíbil, že mu ho dovede druhý den ráno. Ráno však přišel k Židovi a říká, že je mu líto, ale osel v noci chcípnul. Žid chce, samozřejmě, zpátky své peníze, jenže farmář se přiznal, že je už stihnul utratit. "Tak mi dones aspoň toho mrtvého osla." - "A co s ním budeš dělat?" diví se farmář. "Dám ho do tomboly." - "To přeci nejde, nemůžeš dát do tomboly mrtvého osla!" - "Ale můžu..." Zhruba za měsíc se potkají znova a farmář se ptá, jak to s tím oslem dopadlo. Žid se spokojeně usmívá: "Dal jsem ho do tomboly a prodal jsem 500 losů po dvou dolarech, takže jsem získal 998 dolarů!" - "A to si nikdo nestěžoval?" diví se farmář. Žid přiznává: "No jasně, stěžoval si ten, co ho vyhrál... Tak jsem mu ty jeho 2 dolary vrátil..."

Mladý žid se chce oženit, ale stojí před velkým dilema. Vyhledá proto moudrého rabína: "Rabíne, chci se oženit, ale neumím se rozhodnout. Mám si vzít jednu krásnou, sexy ženu, která mě bude celý život podvádět, anebo jinou, ošklivou, o které vím, že mi bude celý život věrná?" Rabín mu na to odpovídá: "Podívej, rozhodni se sám, co je lepší: podělit se o dort s kamarády anebo sníst sám klobouk plný hoven...?"

< 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, >