Židovské, o Židech 451-460

< >

Sovětský svaz, rok 1930. Rabinovič přišel k rabínovi: "Rabi, nutí mě vstoupit do kolchozu. Poraď, mám vstoupit, nebo nemám?" Vtom vběhne dovnitř mladá nevěsta: "Rabi, rychle, utíkám přímo ze svatby. Dnes máme svatební noc. Poraď, mám si s mužem lehnout v košili, nebo bez?" Rabín ji odpovídá: "Ať uděláš tak, nebo onak, stejně tě ojebou... A pro tebe, Rabinoviči, platí to samé...!"

"Roubíček, natočej mi jedno pivo!" - "Tady ho maj, Kohn, a tady maj účtenku EET." - "Co to má bejt, to EET, Roubíček?" - "To neznaj, Kohn? To je teď novej zákon." - "Roubíček, a co je nám dvěma do Novýho zákona?!"

Roubíček vykládá: "Dal jsem ženě norkový kožich a ona na mě už půl roku nepromluvila." – Kohn se diví: "A to proč, Roubíček?" - "Tak zněla dohoda..."

Mojše a jeho žena Sára navštěvovali každý rok letecký den a Mojše každý rok toužebně vzdychal: "Sáro, já bych moc chtěl letět letadlem!" A Sára každý rok odpovídala: "Já vím, Mojše, ale takový vyhlídkový let stojí padesát dolarů a padesát dolarů je padesát dolarů!" Jednoho léta Mojše Sáře sděluje: "Sáro, je mi 85 let, a jestli tento rok nepoletím, tak už nikdy nebudu mít šanci letět..." - "Já vím, Mojše, ale takový vyhlídkový let stojí padesát dolarů a padesát dolarů je padesát dolarů!" Rozmluvu obou stařečků zaslechl pilot a řekl jim: "Mám pro vás návrh. Vezmu vás na vyhlídkový let, a jestli během celého letu nevyslovíte ani slůvko, budete mlčet jako ryby, tak nebudete nic platit... Ale jestli kdokoli z vás dvou otevře ústa a promluví, zaplatíte padesát dolarů..." Mojše a Sára souhlasili... Pilot provozoval ve vzduchu s letadlem různé akrobatické obraty, aby své pasažéry vyděsil a donutil je vykřiknout, ale bez úspěchu – mlčeli jako zařezaní... Nakonec přistáli, pilot jde k Mojšemu a říká mu: "To není možné! Dělal jsem, co jsem mohl, abyste křičeli strachy, s jinými pasažéry se mi to vždy povedlo, a tentokrát nic! Podařilo se vám zachovat mlčení dokonce i při té nejnebezpečnější letecké akrobacii!" "No, víte," říká Mojše, "je pravda, že jsem chtěl něco říct, když Sára vypadla z letadla, ale padesát dolarů je padesát dolarů!"

< 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, >