Zvířecí 551-560

< >

Během dne se písek v poušti rozpálí tak, že je v něm možné uvařit vejce. Proto mají velbloudi tak dlouhé nohy.

Lev rozděluje zvířátka do dvou skupin - na hezká a inteligentní. Přijde na řadu žába a praví: "A co já? Mám se snad rozpůlit?!?"

Povídají si dva známí, Franta a Michal. Michal se začne chlubit: "Člověče, koupil jsem si domácího slona. Je prostě super! Žena ho zbožňuje, děti ho milují..." - "A má nějaké nedostatky?" vyzvídá Franta. "Nemá chybu! Žere málo, kadí jen takové malé kopičky a i to na přesně určené místo. Je skvělý!" - "Poslyš! Prodej mi ho." - "To nejde. Rodina ho miluje..." - "Dám ti 50.000..." - "Ne!" – Tak ti dám 250.000!!!" - "Tak dobře, beru..." souhlasí nakonec Michal. Po týdnu se náhodou potkají znova: "Poslyš, ty hajzle! Cos mi to prodal!?" rozčiluje se Franta. "Žere vagon sena denně, kudy chodí, sere obrovské hromady, už nám zničil většinu nábytku, celá rodina je z něho vystrašená a nešťastná!!!" - "Na něco se tě zeptám...," odvětí Michal. "Myslíš si, že ho prodáš, když ho budeš takhle pomlouvat?!"

Jdou dva velbloudi po poušti a jeden se po delší době ozve: "Ať si lidé říkají, co chtějí, ale já chci pít!"

Čínské moudro: Pes, který štěká, je nedovařený.

Malá Zuzanka vede po cestě obrovskou dogu, která s ní smýká ze strany na stranu. I vykoukne soused zpoza plotu a ptá se: "Kampak jdeš s tím vaším psiskem, holka?" - "Já nevím, strejdo, ona Agáta se ještě nerozhodla..."

V prodejně se zvěřinou: "Prosil bych dva zajíce, ale bez broků..." - "Lituji, zajíce, kteří se oběsili, nevedeme!"

Kocour jako o život nahání kočku: "Kocoure, neblázni, vždyť já nejsem myš!" - "A kdo říkal, že mám hlad?"

Dva berani se dívají, jak střihači stříhají ovci. Starší povídá druhému: "Dívej se kamaráde, nyní uvidíš pořádný striptýz!"

Rybář si vybalí svůj vercajk na břehu a začne rybařit. Jenže zjistí, že si zapomněl návnadu. Zanadával a vztekle nakopl sedačku. Když ji šel sebrat, našel v trávě malou užovku, která zrovna polykala červa. Rychle po ní sáhl, zmáčkl jí z boku hlavu, až otevřela pusu, a červa jí sebral. Pak mu užovky ale přišlo líto, a protože neměl nic k jídlu, nalil jí do tlamičky alespoň trochu piva. Potom napíchl červa na háček a nahodil. Asi deset minut seděl a čekal, až něco zabere. Pak najednou ucítil, že ho něco tahá za nohavici. Podívá se tedy dolů a hle - tam užovka se třemi červy v zubech.

< 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, >