Zvířecí 631-640

< >

Baví se dva kapři: "Hele nevíš tady o něčem k snědku?" – No vím, ale má to háček..."

Policajt jde po ulici a všimne si v jednom okně v kleci velkého barevného papouška. Jak tak na něj zírá, papoušek zařve: "Ty krrrretéééne!" Policajt uraženě odejde. Další den je zase na obchůzce a papoušek, jak ho uvidí, zase zařve: "Ty krrrretéééne!" Policajt se naštve a dá majiteli ultimátum: buď se to už nebude opakovat, nebo dá papouška utratit. Na další den jde policajt kolem a kouká na papouška. Ten, poučen svým majitelem, řekne: "Však ty vííííš...!"

"Chtěli bychom si pořídit nějaké zvíře," říká paní Kropáčková sousedce, "co byste mi poradila?" - "No... mějte na paměti to, že pes vás bude považovat za svou rodinu, zatímco pro kočku budete vždy jen personál."

Medvídek Pú jde s prasátkem do lesa. Prasátko se ptá: "Medvídku, kam jdeme?" - "Do lesa, zabít svini!" - "A neuteče nám?" - "Ále..., kam bys utíkalo?"

Šéf firmy si zavolal mladého vedoucího vývoje a říká mu: "Hele, Jirko, asi bychom neměli naše výrobky testovat na zvířatech..." - "Proč? Všechny firmy to tak dělají..." - "Ale my vyrábíme kladiva, vole!"

Prasátka si hrají ve své chaloupce, tancují, zpívají, vesele dovádějí. Najednou někdo zaklepe na dveře. Otevřou a do chaloupky vejde vlk! Vystrašená prasátka utečou do kouta, vlk se na ně podívá a pozdraví: "Salám alejkum!" - "Fuu, to jsme si oddechli...," utřou si prasátka zpocená čela. "Máme štěstí, je to muslim!"

Pes k člověku vzhlíží, kočka ho přehlíží a prase ho považuje za rovnocenného partnera. (W. Churchill)

Je temná noc. Otvírá se lednice. Z ní vychází velká tlustá myš. V jedné tlapce má velkou klobásu, v druhé velký kus sýra. Jak si tak kráčí ke své noře, spatří past na myši a v ní malinký kousíček sýra. Podívá se na to a povzdechne si: "Ach, Bože! Pořád se chovají jako malé děti...!"

Pavouk Černá vdova si v lese upletl svoji síť. Ale sotva se od ní na chvíli vzdálil, někdo mu ji strhl a zničil. Když se to opakovalo několikrát po sobě, zeptal se ostatních pavouků, jak je to možné, že je vždy zničena jen jeho síť? - "Jednoduché vysvětlení," odpoví mu starý křižák, "tímhle lesem pravidelně prochází myslivec Emil, a ten je známý tím, že všem vdovám vymetá pavučiny."

Králíček, kačenka a kapřík se sejdou v jedné temné skříni a nikomu z nich to vůbec nevadí. V mrazáku jsou si totiž všichni rovni...

< 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, >