Církevní 421-430

< >

 

Farář se ptá novomanželů: "Tak co, bude to na dohodu, nebo na dobu neurčitou?"

Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na střeše kostela.

... a pak Bůh pravil: "Noe, udělej zálohu, budu formátovat."

Po mysliveckém plese budí v neděli ráno máma Ondřeje: "Vstávej do kostela!" - "Ale, mně se nechce... Kamarádi říkali, že nejdou, tak proč já musím?" - "Ty musíš, synku, protože jsi farář!"

Tajga, zima, sněhová vánice. Dva připití geologové jdou pěšky 30 km do ženského kláštera. Když zabouchají na vrata, otevře jim stará jeptiška a jeden z nich se ptá: "Dobrý den, máte tady takové dvě malinkaté jeptišky?" - "Ne, nemáme." - "A včera tu byly?" - "Ne, nebyly..." Nato se obrátí k svému kolegovi: "Tak vidíš, hik..., říkal jsem ti, že to byli tučňáci...!"

Auto vezoucí mladý pár opilý láskou a štěstím, že bude následující den oddán, se srazí s náklaďákem a snoubenci tragicky zahynou. Hned při vstupu na nebesa uplatňují svoji hořkou stížnost na osud a hledají možnost být oddáni alespoň na nebesích. Neslýcháno, ozývá se odevšad. Avšak Nejvyšší zalitoval onoho unáhleného nápadu s náklaďákem. Slíbil tedy nápravu. Věděl, že to nebude snadné, a tak stanovil páru zkušební dobu pěti let, a budou-li chtít být pak stále ještě oddáni, ať za ním přijdou. Tak se také stalo. Nicméně Nejvyšší zcela nečekaně a bez vysvětlování prodloužil lhůtu o dalších pět let. Když však poté přišli, že chtějí být oddáni, byla vystrojena velká veselice a jejich přání bylo splněno. Jenže – věčnost je věčnost. Začalo to mezi nimi skřípat a nebeskému sňatku to vůbec nedělalo dobrou pověst. Tak nebylo divu, že jednoho dne předstoupili před Nejvyššího s žádostí o rozvod. Ten se však zachmuřil. Zamračil se tak, že to začalo zase vypadat na potopu. Hlas hromu jim pak vyjevil hnutí mysli Nejvyššího: "Rozvod?! Nemožné! Šílenství!! Když jste chtěli být oddáni, čekal jsem deset let, než se tu objevil nějaký duchovní! Máte vůbec představu, jak dlouho budeme čekat na právníka?!"

< 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, >