Lordi 131-140

< >

Sir Howard ukazuje svého ročního syna lordovi Patrickovi. "Panebože, ta podoba!" zvolá lord Patrick. "On je celý Vy!" - "Opravdu?" potěší se polichocený otec dítěte. Lord Patric ho jemně chytne za rameno a soucitně dodá: "Neztrácejte ale naději. Snad z toho časem vyroste..."

Jede Lord Arthur s Lady Jane v kočáře a souloží za jízdy. Jane se ptá: "Lorde, jak se bude jmenovat náš malý?" - "James." Najednou kočár najede na kámen a Lord spadne. Lady Jane se ptá: "Lorde, jste v pořádku?" - "Já ano, ale James je tady na skle...!"

Lord popíjí svou oblíbenou whisky a když dopije, vyhodí láhev z okna. Pod oknem se ozve výkřik. Tu se lord otočí na svého sluhu, povytáhne jedno obočí a otáže se: "Jean, v té láhvi někdo byl?"

Tři lordi si vyprávějí své zážitky z pobytu v britských koloniích a jeden říká: "Strávil jsem v Indii čtyřicet let života. To je vám tak krutá země...! Představte si to, když tam chlápek umře, tak s ním pohřbí zaživa i jeho ženu." "Tedy, to je vskutku kruté, že ten nebožák nedozná klidu ani po smrti..."

Lady Grace se jednou ráno ptá sluhy: "Jean, snídal už lord Charles?" - "Nevím, madam...," odpověděl Jean. "Tak se ho zeptejte!" Po chvíli: "Madam, ani on neví..."

Po hlavním nádraží v Londýně se prochází starší lord a na hlavě má místo klobouku nataženou starou botu. Přijde k němu přednosta stanice a ptá se: "Drahý lorde, proč se tu procházíte se starou botou nataženou na hlavě?" - "Pane...," odvětí lord, "já mám už dlouho takový zvyk. Každé úterý se jdu někam projít se starou botou nataženou na hlavě." - "Drahý lorde, to zajisté chápu, ale dnes je pondělí..." - "Ježíšikriste!!" vykřikne lord a okamžitě si sundá botu z hlavy. "To musím vypadat jako debil!!!"

"Jean, prosím sklenku whisky." - "Sire, dovoluji si upozornit, že jste dnes dosud nic nejedl." - "Děkuji za připomenutí, Jean, prosím sklenku whisky s ledem!"

Starý lord McGregor přijde na poštu. Začne vyplňovat poštovní poukázku, ale u jedné kolonky se zastaví a začne nervózně okusovat tužku. Když to trvá už víc než deset minut, poštovní úřednice to nevydrží a zeptá se: "Potřebujete s něčím poradit, lorde McGregore?" Lord se ťukne do čela a radostně vykřikne: "McGregor! To je to slovo!"

Lord Humpry se vrací neočekávaně z honu a nalezne svou manželku v poněkud frapantní situaci se sirem Archibaldem. Lord nejprve ztuhne ve dveřích, aby poté, co nabere dech, jal se hlasitě kárat svou ženu, vcelku negentlemansky jí připomínaje, že dotyčnou osobu vytáhl z bahna velkoměsta a vybavil ji nejen společenským postavením, leč i vším co s tím souvisí, tedy přemnohými svršky, tretkami, služebnictvem a solidním kontem v bance. Zatímco lady Humpryová spustí neutišitelný pláč, obrátí se lord na sira Archibalda: "A pokud se tebe, Archibalde, týče, nikdys neměl vychování! Mohl bys aspoň přestat, když s vámi mluvím...?!"

Lord Nothon dostal telegram: "Vaše tchyně zemřela. Pohřeb ve čtvrtek." Lord Northon odpověděl: "Souhlasím."

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, >