Lordi 171-180

< >

"Sire, dovolte, abych Vám připomněl, že je dnes páté výročí dne, kdy jste lady Sarah ráčil zavřít do sklepa." - "Ach ano, Jean, abych nezapomněl, přijďte mi za týden připomenout také, že je páté výročí té krásné chvíle, kdy lady přestala řvát a zemřela hlady."

Sedí dva lordi v kupé a ten jeden vytáhne banán, osolí ho a vyhodí ho z okna. Ten druhý se ho ptá, proč to udělal. Ten první se na chvilku zamyslí a pak povídá: "Nemám rád solené banány."

Lord spí a najednou se ozve strašná rána. Lord se probudí a volá: "Jean Jean! Co to bylo?!" - "Klid Lorde, to jen kočár zatočil do vedlejší ulice." - "Aha, aha, aha. A co ta rána?!" - "Víte, Lorde, ona tam žádná nebyla!"

Lord přijde pozdě v noci domů a nesměle zaťuká na ložnici své manželky: "Drahá, promiň, že tě budím v tuto noční hodinu, ale musíš si sbalit věci, odcházíš. Prohrál jsem tě v pokeru..." - "Proboha, jak je to možné?" - "No, jednoduše..., přehlédl jsem srdcového krále..."

Bývalý komorník vypráví přátelům o tom, jak sloužil u jednoho lorda, kde měli hotový zvěřinec – koně, psy kočky, papoušky, rybičky, želvy a hady. "A oni navíc měli takový zvyk, že když některé zvíře uhynulo, tak ho služebnictvo dostalo k jídlu." - "A kdy jsi od nich odešel?" - "Když umřela babička."

Povídají si dva lordi: "Staré dluhy nikdy neplatím." - "A nové?" - "Nechám je zestárnout..."

Z rybníka vyletí kachna, lord zamíří, vyjdou dvě rány a kachna letí dál. Lord se za ní dívá a praví: "Jen si leť, i s prostřeleným srdcem!"

Mladý lord Oliver tancuje s krásnou dívkou a šeptá ji: "Drahá Glorie, chtěla byste být mou ženou?" - "Už jsem vám včera řekla, že nechci!" - "Och, pardon, to jste byla vy?"

Lord Runciman se na královském dvorním plese seznámil se sympatickým francouzským šlechticem. Jak se tak procházeli po zámeckém parku, lord ukázal na jistou ženu a řekl svému společníkovi, důvěrně ztíšíc hlas: "Vidíte tu plavovlásku, příteli? Jsem do ní šíleně zamilovaný. Co myslíte, můžu u ní uspět?" - "Těžko říct..." s úsměvem odpověděl šlechtic. "Ale tak jako tak, informujte mě o výsledku." - "Proč, Máte snad taky zájem?" - "No, jak se to vezme..." odpoví Francouz a zdvořile se ukloní. "Jsem totiž její manžel!"

Čtyři lordi chodí pravidelně ve čtvrtek do klubu hrát bridž. Jednou se však objeví místo lorda Wellingtona jeho sluha James a oznamuje: "Jeho milost má dámskou návštěvu a vzkazuje vám, že když bude moct, tak nepřijde, a když nebude moct, přijde...!"

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, >