Lordi 141-150

< >

Po honu se lord ptá: "Jamesi, všichni hosté se vrátili?" - "Ano, pane..." - "Och, to je dobře. Tak přece jen to byl jelen..."

Při příležitosti osmdesátých narozenin lorda Bernarda, známého filozofa, se konala v londýnském Garrick Clubu oslava na lordovu počest. Po několika projevech přistoupil k řečnickému pultu i oslavenec. Po obvyklých děkovných slovech řekl: "Stáří má spoustu předností." Pak se odmlčel. Polknul, svlažil si rty a rozhlédl se po sálu. Přestávka se prodlužovala. Přítomných se zmocňovala nervozita. Není snad lord Bernard nemocný? Bude schopen svůj projev dokončit? Konečně lord Bernard zvednul hlavu a pokračoval: "Marně se však pokouším na nějakou si vzpomenout..."

Skupina anglických lordů je se svými manželkami na lovu tygrů. Muži odešli a ženy sedí před stanem a štrikují. Najednou se rozhrne křoví, vyřítí se obrovský orangutan, uchopí lady Burlingtonovou a zmizí. Dámy háčkuji a pletou dál. Za hodinu jedna z nich prohodí: "To by mě zajímalo, co na ní viděl?"

Po ztroskotání lodi se jeden anglický lord zachrání na pustém ostrově. Když ho po dvou letech objeví obchodní loď, na pláži stojí tři chatrče. Kapitán se ptá, co to znamená. "To je velmi prosté, první chatrč je dům, ve kterém bydlím, ta druhá je klub, do kterého chodím." - "A ta třetí?" - "To je klub, do kterého nechodím."

Jean povídá lordovi: "Pane, slyšel jste, že v Americe se stal presidentem černoch? Nějaký Obama." Lord odpoví: "No, to má z něj jeho pán asi radost."

Mezi lordy: "Slyšel jsem, že máš nového komorníka, Johne. Jsi s ním spokojen?" - "To nemohu říci. Dosud jsem jej neviděl ve střízlivém stavu." - "On je pořád opilý?" - "On ne, já. Škyt!"

Rozmařilý lord přišel o veškerý svůj majetek. Přítel se ho ptá: "A co budeš dělat dál?" - "To je prosté. Ráno vstanu a zazvoním na sluhu." - "Jak to, ty máš ještě sluhu?" - "To ne, ale mám zvonek!"

Lord říká komorníkovi: "Jean, podej mi prezervativ!" - "Prosím, pane..." - "Ne ten, ty idiote, ten s erbem!"

Lord luští křížovku a osloví sluhu: "Jean, řekněte nějaké dlouhé slovo..." - "Guma, pane." - "Guma?! Vy degenerovaný idiot! To je podle vás dlouhé slovo?!" - "Ne, ale dá se natahovat, pane..."

Lord se vrátil z cest. Nejdříve si splnil nezáživnou manželskou povinnost s chladnou Lady, pak navštívil mladou služebnou v jejím pokojíčku... Spokojeně si pochvaluje: "Víte, Mary, vaše vášeň a chlad Lady..., to se vůbec nedá srovnat...!" Mary se potěší a odvětí: "Děkuji, pane! Sice to říkají všichni gentlemani, co nás navštěvují, ale od vás mě to potěšilo nejvíc...!"

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, >